هومیوپاتی با طب کلی نگر پسوریازیس را درمان میکند
هومیوپاتی با طب کلی نگر پسوریازیس را درمان میکندهومئوپاتی (Homeopathy) یا همسان‌ درمانی یک نظام درمانی است مبتنی بر اصل «همانند، همانند را شفا می‌دهد.» هومئوپات

هومیوپاتی با طب کلی نگر پسوریازیس را درمان میکند

1396/10/27 | نسخه قابل چاپ | نویسنده : homeopathy
هومیوپاتی با طب کلی نگر پسوریازیس را درمان میکند
هومئوپاتی (Homeopathy) یا همسان‌ درمانی یک نظام درمانی است مبتنی بر اصل «همانند، همانند را شفا می‌دهد.» هومئوپاتی یک روش درمانی است که با تنظیم دستگاه ایمنی بیمار با داروهای هومئوپاتی، بیماری پسوریازیس را به سمت بهبودی سوق می‌ دهد. روش هومئوپاتی در درمان بیماری پوستی پسوریازیس از درمانهای کل نگری بوده که دیدشان بر این پایه استوار است که در زمان ورود بیماری به بدن ، کل سیستم حیاتی بدن از حالت تعادل خارج شده و لذا داروهایی داده می شود که بتواند این تعادل را برگرداند تا فرد بتواند سلامتی خود را به دست آورد . یعنی بدن ما قابلیت درمان خودش را دارد و در بسیاری از موارد نیز بیماریها را بدون دخالت کردن هر نوع سیستم درمانی ، بهبود می بخشد . لذا هومئوپاتی ، کار عجیب و غیر عادی نمی خواهد و نمی تواند انجام دهد جز اینکه روش طبیعی درمان که توسط خالق یکتا در بدن انسانها قرار داده شده که ، بسیار شگفت انگیز است، را سعی دارد تحریک و توسط آن می خواهد فرد را به سمت سلامتی سوق دهد. همانطوریکه بسیاری از علوم ، برگرفته از طبیعت بوده و سرچشمه آنها در محیط پیرامونشان است.
تاریخچه:
این روش درمانی در سال ۱۸۱۰م توسط پزشک آلمانی «ساموئل هانمن» معرفی شد. وی در طول سالها تلاش بی وقفه توانست هومئوپاتی را توسعه دهد و از آن در درمان بیماریها استفاده کند. نتیجه تلاشهای او در کتابی به نام Organon of Medicine (ارغنون پزشکی) که حاوی تمام اصول هومئوپاتی و روش درمان به این شیوه می‌باشد، آورده شده و شش بار توسط وی تکمیل و به روز شده‌است. داستان کشف هومئوپاتی توسط هانمن از آنجا آغاز می‌شود که وی در حال ترجمه کتاب داروشناسی دکتر کولن، استاد دانشگاه ادینبورگ بود که به این جمله برخورد می‌کند که در آن علت تأثیر داروی گنه گنه در درمان مالاریا را به قابض و تلخ بودن آن نسبت می‌دهد. وی این استدلال را نمی‌ پسندد و برای درک نحوه تأثیر گنه گنه شروع به خوردن مقادیری از آن می‌ کند و با تعجب می‌ بیند که علائم مالاریا در وی ظاهر می‌شوند. وی با تکرار مشاهدات و آزمایشات خود به این نتیجه می‌رسد که هر ماده‌ای که بتواند علایم بیماری را در یک فرد سالم ایجاد کند می‌تواند همان علایم را در فرد بیمار، درمان نماید و به این اصل مهم هومئوپاتی دست می‌یابد که همواره مشابه، مشابه را درمان می‌کند.
پس از او دانشمندان بسیاری در تکامل هومئوپاتی نقش داشته‌اند که می‌توان از دکتر بونینگ هاوزن، دکتر جیمز تایلر کنت، د. ویلیام بوریکه، د. فاتاک و دانشمندان معاصر د. راجان سانکران از هند، د. جرج ویتولکاس از یونان (برنده جایزه نوبل آلترناتیو در سال ۱۹۹۶) و دکتر مسعود ناصری از ایران نام برد.
درمان پسوریازیس با هومیوپاتی:
از نظر هومیوپاتی همان قضیه کل نگری و دقت به تمامیت بیماری در فرد می باشد. لذا نباید در درمان بیماری پوستی پسوریازیس فقط به سمت ارگان درگیر دقت نمود بلکه تمامیت بهم ریختگی ایجاد شده در فرد می تواند کلید رمز درمان بیماری باشد. پزشکان همیوپات مدام با یکدیگر در ارتباط هستند. و از تجربیات هم استفاده می کنند و یا در موارد نادر انتخاب دارو برای بیمار را به طور جمعی برسی میکنند. در همیوپاتی برای درمان بیماری پوستی پسوریازیس حدود ۲۰۰ نوع دارو وجود دارد که بر اساس وضعیت جسمی و روحی بیمار داروی مناسب تجویز می شود. معمولا در جلسه اول دکتر هومیوپاتی شرح حال کاملی از کودکی تا شرایط فعلی بیمار را گرفته و در پرونده بیمار ثبت می کند.موضوعات مرتبط با این مطلب :
____________________________________________________
برچسب ها:
نام :
ايميل:
سايت:
کد تایید:
ارسال نظر به صورت خصوصي به مدیر سایت

ساخت وبلاگ